Kilpailu 14.6.2018, paikka Lähin katuosoite Kråkholmantie 74. Ajo-ohjeet kilp, järjestäjä Jakobstadsnejdens Kennelförening rf - Pietarsaarenseudun Kennelseura ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 18:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 shelam Flikka Westtorpets Queen Of Fire Ron Liljedahl JKF 52,69 2,88 2,69 10 12,69  
2 3 borter Mira FIERYFEET'S WEEMALA Tauno Markkula JKF 38,51 3,93 -11,49 15 15  
3 2 kääpin Juanita Sweet Shadows Joyful Juanita Camilla Viklund JKF 62,47 2,43 12,47 5 17,47  
4 4 boster INDI INDIJAANA Milla Utriainen KaKo 69,77 2,17 19,77 5 24,77  
5 5 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 65,97 2,30 15,97 10 25,97  
  6 parson Nova Antsepän Tinakenkätyttö Nina Roos JKF         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 18:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 auspai Indi SHEPMATE'S DASHING SAGE Elisabeth Björklund JKF 33,70 4,50 -16,30 0 -16,30 LUVA
2 12 pumi Toivo Scirpasta Jellemes Kirsi Wacklin K-PKK 51,15 2,96 1,15 5 6,15  
3 11 brater Irma Sinkon Eliador Heidi Nyppeli BAC 46,13 3,28 -3,87 10 10  
4 13 shelam Elvis Elvisvonorres Brittina Ylijääskö K-PKK 48,93 3,10 -1,07 10 10  
5 10 shelam CHICO WHITE COASTAL LITTLE GLICK Ellinor Johansson JKF 37,75 4,01 -12,25 15 15  
6 9 cocspa Merja Westtorpets Stars Of Shadow Ron Liljedahl JKF 64,13 2,36 14,13 15 29,13  
  14 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 18:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 auskel Pate SANTOS'SOURIANT BAUDOUIN NOIR Janne Broman LAU 34,35 4,41 -15,65 0 -15,65 OIVA
2 24 x-rotu Roxie ROXIE Ulrika Björklund JKF 47,76 3,17 -2,24 5 5  
3 21 borcol Willy Pikkupaimenen In The Headlines Ellinor Johansson JKF 38,61 3,92 -11,39 10 10  
  20 borcol Iitu ZABELLA DAJAVERA Johanna Wallström K-PKK         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 18:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 borcol Akira WANDERERS OF SAINT WENDELIN AKIRA Anki Molander JKF 28,41 5,33 -21,59 0 -21,59 LUVA
2 30 auskel SPREY BELATAR'S OSPREY Johanna Utriainen KaKo 40,59 3,73 -9,41 10 10  
3 34 belpat Rontti Hukkarullan Hunsvotti Nina Saajossalo SIEVI 53,54 2,83 3,54 10 13,54  
  28 silnou Rinsessa Jay-Jay's Ice Princess Juha Junkala K-PKK 94,47 1,60 44,47 15 HYL  
  27 pvirse Tellu Abbeywiskin Whooper Swan Sarianna Kujanen LAKKE         HYL  
  29 borcol Juno TOBEROI JUNIPER Carina Wikman JKF         HYL  
  32 borcol Don Something Like High Voltage Lotta Lindberg K-PKK         HYL  
  33 borcol Teme EYEWITNESS OFF THE RECORD Elina Rönnholm OCA         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 18:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 shelam Flikka Westtorpets Queen Of Fire Ron Liljedahl JKF 47,97 3,23 -3,03 5 5  
2 2 kääpin Juanita Sweet Shadows Joyful Juanita Camilla Viklund JKF 60,29 2,57 9,29 0 9,29  
3 5 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 61,09 2,54 10,09 15 25,09  
  3 borter Mira FIERYFEET'S WEEMALA Tauno Markkula JKF         HYL  
  4 boster INDI INDIJAANA Milla Utriainen KaKo         HYL  
  6 parson Nova Antsepän Tinakenkätyttö Nina Roos JKF         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 18:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 shelam CHICO WHITE COASTAL LITTLE GLICK Ellinor Johansson JKF 36,55 4,24 -14,45 5 5  
2 11 brater Irma Sinkon Eliador Heidi Nyppeli BAC 45,31 3,42 -5,69 5 5  
3 14 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI 33,04 4,69 -17,96 10 10  
4 9 cocspa Merja Westtorpets Stars Of Shadow Ron Liljedahl JKF 57,56 2,69 6,56 5 11,56  
  12 pumi Toivo Scirpasta Jellemes Kirsi Wacklin K-PKK         HYL  
  13 shelam Elvis Elvisvonorres Brittina Ylijääskö K-PKK         HYL  
  22 auspai Indi SHEPMATE'S DASHING SAGE Elisabeth Björklund JKF         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 18:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 borcol Iitu ZABELLA DAJAVERA Johanna Wallström K-PKK 34,93 4,44 -16,07 5 5  
  21 borcol Willy Pikkupaimenen In The Headlines Ellinor Johansson JKF         HYL  
  23 auskel Pate SANTOS'SOURIANT BAUDOUIN NOIR Janne Broman LAU         HYL  
  24 x-rotu Roxie ROXIE Ulrika Björklund JKF         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 18:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 borcol Akira WANDERERS OF SAINT WENDELIN AKIRA Anki Molander JKF 29,45 5,26 -21,55 0 -21,55 LUVA
2 30 auskel SPREY BELATAR'S OSPREY Johanna Utriainen KaKo 40,30 3,85 -10,70 0 -10,70 LUVA
  27 pvirse Tellu Abbeywiskin Whooper Swan Sarianna Kujanen LAKKE         HYL  
  28 silnou Rinsessa Jay-Jay's Ice Princess Juha Junkala K-PKK         HYL  
  29 borcol Juno TOBEROI JUNIPER Carina Wikman JKF         HYL  
  32 borcol Don Something Like High Voltage Lotta Lindberg K-PKK         HYL  
  33 borcol Teme EYEWITNESS OFF THE RECORD Elina Rönnholm OCA         HYL  
  34 belpat Rontti Hukkarullan Hunsvotti Nina Saajossalo SIEVI         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 19:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 mittel Olga Mintgarden's Karlite Kirsi-Maria Ukonmäki LAKKE 48,40 3,37 -0,60 5 5  
  7 x-rotu Pepe Pepe Antonia Guss WOFF         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 19:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 kääsna Ecco Pro Auctore Ecco Nigra Kirsti Kauppi PAWS 58,23 2,85 9,23 5 14,23  
2 16 shelam Zorro Bumtsi Bum Zorro's Secret Mask Kirsi Koskela ACTIV 40,53 4,10 -8,47 15 15  
3 17 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 63,63 2,61 14,63 10 24,63  
  15 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         HYL  
  18 shelam Hile Halogeenin Kuningasidea Jonna Keskitalo K-PKK         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 19:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borcol Konna Tuimarin Senseimichelina Jonna Tuorila K-PKK 36,34 4,57 -12,66 5 5  
  26 whippe Goldie Whiptails Ginger Gold Lena-May Harjulin JKF         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 19:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 33,80 4,91 -15,20 5 5  
2 38 holpap Sabaku no Gaara Tialan Armani Henni Särkiniemi JKF 41,19 4,03 -7,81 10 10  
3 35 borcol Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti KAT 44,09 3,77 -4,91 30 30  
  36 belpat Remu Curatrix's Ares Susanna Kariniemi SIEVI         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 20:35, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 mittel Olga Mintgarden's Karlite Kirsi-Maria Ukonmäki LAKKE 46,67 3,45 -2,33 0 -2,33 OIVA
  7 x-rotu Pepe Pepe Antonia Guss WOFF         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 20:35, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 shelam Hile Halogeenin Kuningasidea Jonna Keskitalo K-PKK 34,65 4,65 -14,35 0 -14,35 LUVA
2 16 shelam Zorro Bumtsi Bum Zorro's Secret Mask Kirsi Koskela ACTIV 40,49 3,98 -8,51 15 15  
3 17 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 60,40 2,67 11,40 5 16,40  
4 19 kääsna Ecco Pro Auctore Ecco Nigra Kirsti Kauppi PAWS 61,82 2,60 12,82 10 22,82  
  15 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 20:35, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borcol Konna Tuimarin Senseimichelina Jonna Tuorila K-PKK 33,07 4,87 -15,93 0 -15,93 OIVA
  26 whippe Goldie Whiptails Ginger Gold Lena-May Harjulin JKF         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 20:35, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 34,70 4,64 -14,30 5 5  
  35 borcol Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti KAT         HYL  
  36 belpat Remu Curatrix's Ares Susanna Kariniemi SIEVI         HYL  
  38 holpap Sabaku no Gaara Tialan Armani Henni Särkiniemi JKF         HYL